Розумний будинок (англ. digital home) — житловий автоматизований будинок сучасного типу, організований для зручності проживання людей за допомогою високотехнологічних пристроїв. Під «розумним будинком» слід розуміти систему, яка повинна вміти розпізнавати конкретні ситуації, що відбуваються в будівлі, і відповідним чином на них реагувати: одна з систем може управляти поведінкою інших по заздалегідь виробленим алгоритмам. Основною особливістю інтелектуальної будівлі є об’єднання окремих підсистем в єдиний керований комплекс. Важливою особливістю і властивістю "Розумного будинку" вирізняє його від інших способів організації життєвого простору є те, що це найбільш прогресивна концепція взаємодії людини з житловим простором, коли людина однією командою задає бажану обстановку, а вже автоматика у відповідності із зовнішніми та внутрішніми умовами задає і відстежує режими роботи всіх інженерних систем і електроприладів. У цьому випадку виключається необхідність користуватися декількома пультами при перегляді ТБ, десятками вимикачів при управлінні освітленням, окремими блоками при управлінні вентиляційними і опалювальними системами, системами відеоспостереження та сигналізації, воротами і іншим. У будинку обладнаному системою "Розумний дім" достатньо одним натисканням на настінній клавіші (або пульті ДУ, сенсорної панелі і т. д.) вибрати один із сценаріїв. Будинок сам налаштує роботу всіх систем у відповідності з Вашим побажанням, часом доби, Вашим становищем в будинку, погодою, зовнішньої освітленістю і т. д. для забезпечення комфортного стану всередині будинку.
Розумний будинок — поняття, уживане більше до приватних квартир і котеджів. Мета — автоматизувати внутрішні «домашні» системи Розумного будинку — освітлення, клімат, системи безпеки, мультимедійні компоненти (домашній кінотеатр, мультирум).

Інтелектуальна будівля — в основному відноситься до комерційних / адміністративним і промисловим будівлям і об’єктам. Основна мета інтелектуальної будівлі — моніторинг за всім інженерним устаткуванням і процесами що відбуваються з ним.

Розумний будинок: управління, основні функції

Рівень оснащення автоматизації інженерних систем Розумного будинку досягає фантастичних висот. Розумні Будинки та Інтелектуальні Будівлі перетворюються в ідеальне місце для життя і роботи сучасної людини. Застосування подібних систем актуально для об’єктів будь-якого типу: комерційного, промислового будівництва і приватного житла. Неважливо, яку назву носять такі системи — Розумний чи Інтелектуальний будинок, головне, що системи автоматизації інженерних систем будівлі є на сьогоднішній день одним із самих розвиваються високотехнологічних напрямків в галузі будівництва та інжинірингу.

Індивідуальний підхід при проектуванні Розумного Дому

Обладнання, що використовується при проектуванні системи Розумний дім, підбирається виходячи з вимог Замовника. Кожен проект розробляється індивідуально з урахуванням ваших побажань. Правильно розроблений проект Інтелектуального будинку дозволяє раціонально розподіляти споживчі ресурси, що, в свою чергу, зводить до мінімуму витрати по експлуатації.

У залежності від фінансових можливостей Замовника, рівень оснащення автоматизації будинку може істотно відрізнятися. Вартість Розумного будинку може виявитися високою, але це безпосередньо залежить від кількості інтегрованих систем. Для мінімізації вартості системи "Розумний Дім" можна встановити лише окремі елементи. Не обов’язково об’єднувати все в єдине ціле. Так, встановивши в квартирі такі складові системи, як керування освітленням, систему мультирум, домашній кінотеатр та охоронно-пожежну сигналізацію, ви отримаєте практично повноцінний Інтелектуальний Будинок. Управління всім цим здійснюється з сенсорної панелі, пульта управління або через Інтернет.
Коротка інформація про систему "розумний будинок"

1.Управление інженерними системами.
— Водопостачання
— Клімат контроль
— Пожежобезпечність

2. Управління освітленням.
— По датчику руху
— Сценарне управління
— Управління за часом
— Сценарне освітлення

3. Безпека.
— Контроль проникнення
— Періметральний контроль
— Імітація присутності людей
— Імітація присутності тварин
— Тривожна кнопка
— Сигналізація
— Відео спостереження

4. Управління будівлею.
— Пульт
— Пульт ДУ
— Комп’ютер
— PALM
— Internet
— Мобільний телефон

Як працює «Розумний будинок»?

Зв’язок з головним модулем системи «Розумний будинок» здійснюється по засобам виконавчих пристроїв, таких як: пульт управління, palm, стільниковий телефон або комп’ютер. Таким чином за допомогою всього лише одного пристрою, Ви можете управляти життєзабезпеченням всього Вашого будинку.

Безліч датчиків передають всю інформацію про стан роботи системи на головний модуль управління будинком, який має можливість змінювати задані параметри інтелектуальної будівлі в залежності від зовнішніх умов. При цьому кожна аварійна ситуація обробляється миттєво без участі людини. Таким чином "розумний будинок" відчуває і аналізує, що відбувається всередині і зовні будівлі і реагує відповідним чином.

Взаємозв’язок систем будівлі стає особливо важливою в критичних ситуаціях. Наприклад, при сигналі про пожежу в "розумному будинку" віддається кілька команд, які виконуються одночасно — на аварійній ділянці відключається вентиляція і електроживлення, ліфт опускається на перший поверх, відкривається і відключається, включаються аварійне та евакуаційне освітлення і система пожежогасіння будівлі. При цьому для аварійної евакуації людей відключається система, що обмежує доступ у відповідну частину будівлі. Якби в мережу були зведені не всі системи і, скажімо, система вентиляції працювала незалежно, в приміщення постійно надходив би чисте повітря, що сприяло б посиленню пожежі.

Інтеграція охоронних систем дозволяє запустити ланцюжок дій при несанкціонованому проникненні в будинок. При цьому у мешканців є можливість програмувати охоронну сигналізацію в квартирі по своєму бажанню, наприклад, повна охорона у відсутності людей в квартирі, часткова — за наявності в приміщенні квартири дітей або тварин.

Ще одна безсумнівна перевага розумного будинку — економія електроенергії. Наприклад, зручно, якщо вночі освітлення вмикається за допомогою сенсорів, що реагують на рух або вимикається при відсутності «активності» в приміщенні, важливо також відзначити взаємодію систем опалення та кондиціонування, щоб уникнути взаємовиключних дій.

Якщо говорити про установки систем в квартири, то технологія "розумний будинок» дозволяє об’єднати всю побутову, аудіо-та відеотехніку, різні системи безпеки, опалення, освітлення і кондиціонування в єдину мережу. Управляти інтелектуальним будинком також можливо по Інтернету.

Монтаж, продаж, установка (підключення) системи Розумний дім
У Києві та Київській області
проектування системи Розумний дім Київ, Київська область. Ціна сістемі розумний дім
Розумний будинок (англ. digital home) — житловий автоматизований будинок сучасного типу, організований для зручності проживання людей за допомогою високотехнологічних пристроїв. Під «розумним будинком» слід розуміти систему, яка повинна вміти розпізнавати конкретні ситуації, що відбуваються в будівлі, і відповідним чином на них реагувати: одна з систем може управляти поведінкою інших по заздалегідь виробленим алгоритмам. Основною особливістю інтелектуальної будівлі є об’єднання окремих підсистем в єдиний керований комплекс. Важливою особливістю і властивістю "Розумного будинку" вирізняє його від інших способів організації життєвого простору є те, що це найбільш прогресивна концепція взаємодії людини з житловим простором, коли людина однією командою задає бажану обстановку, а вже автоматика у відповідності із зовнішніми та внутрішніми умовами задає і відстежує режими роботи всіх інженерних систем і електроприладів. У цьому випадку виключається необхідність користуватися декількома пультами при перегляді ТБ, десятками
Розумний будинок Київська область
Розумний будинок Київська область